Jedzenie jest jedną z najważniejszych rzeczy dla zdrowia Twojego dziecka. Twoje dziecko potrzebuje zrównoważonej diety, która różni się od diety osoby dorosłej.

Jeśli karmisz piersią, Twoje dziecko otrzyma to, czego potrzebuje z samego mleka matki. Jeśli jednak karmisz dziecko butelką, będzie ono potrzebowało dodatkowych składników odżywczych w swojej diecie, aby mogło prawidłowo się rozwijać i pozostać zdrowe. Dowiedz się więcej o tym, jak karmić dziecko w naszym przewodniku o tym, jak karmić dziecko.

Oto kilka produktów odżywczych, których możesz potrzebować:

Słoiczki z jedzeniem dla niemowląt

Są one dostępne w różnych smakach i konsystencjach do wyboru. Niektóre z nich zawierają owoce lub warzywa dla urozmaicenia, inne natomiast zawierają mięso lub ryby jako źródło białka.

Mleko w proszku

Jest to dobre źródło białka i wapnia i może być stosowane jako alternatywa dla mleka matki lub formuły. Występuje w postaci sproszkowanej, do której wystarczy dodać gorącą wodę, a także jest dostępny w postaci gotowego do użycia płynu. Mleko w proszku dla niemowląt można kupić w supermarketach w dziale dziecięcym lub w sieci na stronach takich jak np. https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci

Płatki ryżowe dla niemowląt

To świetny pierwszy pokarm dla Twojego dziecka. Można je zmieszać z mlekiem matki lub mieszanką, aby ułatwić ich przyjmowanie, a ponadto są łatwe do strawienia dla niemowląt. Płatki ryżowe można również mieszać z innymi pokarmami, takimi jak sos jabłkowy lub puree bananowe, więc nie musisz kupować osobnych słoiczków z przecieranymi warzywami lub owocami. Można je podawać od około 6 miesiąca życia, gdy pojawią się zęby, ponieważ pomagają w trawieniu i wzmacniają układ odpornościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =