Czym są plafony ścienne LED i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plafony ścienne LED to świetny sposób na dodanie stylu, elegancji i atmosfery do Twojego domu. Ponadto mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, oświetlając pomieszczenie diodami LED, które są bardziej wydajne niż inne opcje oświetlenia.

Lampy LED stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, ponieważ są bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki. Trwają one również dłużej i nie zawierają rtęci jak CFL (kompaktowe lampy fluorescencyjne).

Najlepszą częścią plafonów ściennych LED jest to, że zapewniają ciepłą poświatę, która sprawia wrażenie naturalnej i wygodnej – w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów sztucznego światła, które mogą wydawać się surowe lub zimne.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację plafonów ściennych LED:

Wyglądają elegancko

Plafony ścienne dają miękki blask, który jest idealny do czytania lub nauki. Plafon ścienny jest również dostępny w wielu różnych kolorach, więc możesz znaleźć taki, który będzie idealnie pasował do Twojego wystroju. A ponieważ są tak energooszczędne, diody LED pomogą z czasem obniżyć rachunki za prąd.

Energooszczędne oświetlenie

Diody LED zużywają mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, więc z czasem pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd. A ponieważ ich żywotność jest tak długa (do 50 000 godzin), jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał je wymienić w najbliższym czasie.

Przyjazne dla środowiska

Diody LED nie zawierają rtęci, tak jak CFL, więc są bezpieczniejsze dla środowiska i dużo bezpieczniejsze w przypadku uszkodzenia (nie trzeba sprzątać toksycznych materiałów). Wytwarzają też mniej ciepła niż inne rodzaje żarówek, co oznacza, że są one lepsze również dla Twojego systemu klimatyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na prezent dla mężczyzny
Pomysły na prezent dla mężczyzny
My kobiety mamy raczej niewiele okazji ku zrobieniu ciekawego, a jednocześnie praktycznego prezentu swoim mężczyznom. Niezależnie od tego, czy są […]
Budowa deskorolki
Budowa deskorolki
Czy zamierzasz zacząć naukę jazdy na deskorolce? Jeśli tak, to pamiętaj, że oprócz praktyki warto zdobyć także wiedzę teoretyczną. Chodzi […]
Jak przykleić na ścianę ozdobne naklejki?
Jak przykleić na ścianę ozdobne naklejki?
Naklejki ścienne to niezwykle modne oraz dosyć praktyczne elementy dekoracyjne. Wbrew powszechnej opinii, służą one do ozdabiania nie tylko pokojów […]
Ostatnie wpisy
Polecamy