Czym są plafony ścienne LED i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plafony ścienne LED to świetny sposób na dodanie stylu, elegancji i atmosfery do Twojego domu. Ponadto mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, oświetlając pomieszczenie diodami LED, które są bardziej wydajne niż inne opcje oświetlenia.

Lampy LED stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, ponieważ są bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki. Trwają one również dłużej i nie zawierają rtęci jak CFL (kompaktowe lampy fluorescencyjne).

Najlepszą częścią plafonów ściennych LED jest to, że zapewniają ciepłą poświatę, która sprawia wrażenie naturalnej i wygodnej – w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów sztucznego światła, które mogą wydawać się surowe lub zimne.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację plafonów ściennych LED:

Wyglądają elegancko

Plafony ścienne dają miękki blask, który jest idealny do czytania lub nauki. Plafon ścienny jest również dostępny w wielu różnych kolorach, więc możesz znaleźć taki, który będzie idealnie pasował do Twojego wystroju. A ponieważ są tak energooszczędne, diody LED pomogą z czasem obniżyć rachunki za prąd.

Energooszczędne oświetlenie

Diody LED zużywają mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, więc z czasem pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd. A ponieważ ich żywotność jest tak długa (do 50 000 godzin), jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał je wymienić w najbliższym czasie.

Przyjazne dla środowiska

Diody LED nie zawierają rtęci, tak jak CFL, więc są bezpieczniejsze dla środowiska i dużo bezpieczniejsze w przypadku uszkodzenia (nie trzeba sprzątać toksycznych materiałów). Wytwarzają też mniej ciepła niż inne rodzaje żarówek, co oznacza, że są one lepsze również dla Twojego systemu klimatyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki akumulator do samochodu?
Jaki akumulator do samochodu?
Akumulator jest bardzo ważnym elementem pojazdu. Odpowiada on nie tylko za zasilanie wszelkich urządzeń elektronicznych wtedy, gdy samochód jest wyłączony. […]
Piesze wyprawy po górach – w co powinniśmy się wyposażyć?
Piesze wyprawy po górach – w co powinniśmy się wyposażyć?
Wyprawa w góry to zawsze bardzo ekscytujące przeżycie, które pozwala nie tylko spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, ale dostarcza […]
Z czyją pomocą sprzedać mieszkanie w korzystnej dla nas cenie?
Z czyją pomocą sprzedać mieszkanie w korzystnej dla nas cenie?
Korzystna sprzedaż nieruchomości to trudny i złożony proces. Wydawać by się mogło, że skoro rynek oszalał, a cena za metr […]
Ostatnie wpisy
Polecamy