Małe mieszkanie to nie tylko oszczędność. To przede wszystkim styl życia. Współczesna aranżacja wnętrz daje nieskończone możliwości. W małych mieszkaniach świetnie sprawdza się modny styl industrialny. Oto kilka wskazówek, jakie meble wybrać.

Mini loft 

Industrialne meble pasują do małych pomieszczeń. Nie mają zbędnych zdobień i są proste. Często przyjmują formę wertykalną. Szafy i komody nie są głębokie. Dzięki temu oszczędzają przestrzeń, ale dają miejsce na przechowywanie. Wiele mebli ma nóżki – to dodaje lekkości, wydłuża i powiększa przestrzeń. Styl loftowy wymaga starannego wykonania. Warto przyjrzeć się meblom industrialnym producenta, którego meble są starannie wykonane i podkreślają swoją wysoką jakość.

Plan aranżacji

Przy meblowaniu małego mieszkania ważny jest dobry plan. Na początku określa się funkcje pomieszczenia – główną i dodatkowe, oraz jakich mebli potrzebują. W pokoju należy wydzielić i wymierzyć strefy. Przykład:

Duży pokój (salon z jadalnią)

– funkcja główna: pokój dzienny, meble: kanapa, stolik RTV, stolik kawowy

– funkcja dodatkowa: jadalnia, meble: stół, krzesła

W tym wypadku pierwszy zakup to kanapa i stoliki. Kiedy wiadomo ile zostaje miejsca przychodzi czas na kupno stołu i krzeseł. Dobre wzornictwo i pomysły na aranżację można znaleźć np. na stronie: https://hdfurniture.pl/kategoria-produktu/stoly-industrialne/ 

Funkcjonalność mebli do małego mieszkania polega na oszczędności miejsca i sprytnym patentom na przechowywanie. Przyda się każda dodatkowa szuflada. Ozdobniki dodają ciężkości i lepiej ich unikać. To cechy charakteryzujące meble w stylu industrial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwadzieścia =