Coraz częściej staramy się żyć świadomie i zdrowo. Dotyczy to już nie tylko żywności, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, lecz również ubrań. Będąc rodzicami, staramy się wybierać te z najbardziej naturalnych tkanin, które przynoszą dużo korzyści. Mamy ich do wyboru całą masę, ale który z nich jest najbardziej korzystny dla naszego dziecka?

Faworyt na lato dla dzieci

Len kojarzy się z twardym, sztywnym materiałem. Jednak trzeba pamiętać o tym, że są różne rodzaje tkanin, od twardszych i bardziej szorstkich na tekstylia domowe, po tkaniny mięciutkie i miłe w dotyku, z których zostały stworzone ubrania dla dzieci. Tkanina z lnu, dostępna na stronie: https://bobole.pl/lniane-ubrania-dla-dzieci, jest doskonałym materiałem na ubrania dla naszych pociech, gdyż posiada właściwości termoregulacyjne, pozwala skórze oddychać, co jest szczególnie ważne w ciepłe dni. Nasze dziecko w ubranku lnianym będzie chronione przed przegrzewaniem się. Wchłania ono 25% wilgoci. A jak wszyscy wiemy, że nasze dzieci latem mają milion powodów do zgrzania się, przeżywając swoje wspaniałe przygody.

Warto wspomnieć, że ubranka lniane są: 

– hipoalergiczne, czyli nie powodują podrażnień  ani alergii,

– mają właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze, co ma ogromne znaczenie dla naszych pociech,

– odbijają promienie UV za pomocą login w materiałem, 

– absorbują wilgoć. 

To nie wszystkie zalety materiału z lnu, ale jedno jest pewne – jest on idealnym towarzyszem naszych dzieci na ciepłe dni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − cztery =