Jakie wartości odżywcze powinna zawierać dobra pasza dla konia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość paszy dla koni może być mierzona przez jej zawartość składników odżywczych i gęstość energetyczną. Zawartość składników odżywczych to procent każdego składnika odżywczego w paszy, takiego jak białko czy tłuszcz. Natomiast gęstość energetyczna to ilość energii, która jest dostępna na jednostkę wagi paszy.

Właściciele koni powinni wiedzieć, jak czytać etykiety paszy dla koni, aby mogli wybrać odpowiedni pokarm dla potrzeb swojego konia.

Na etykietach paszy dla koni, które znajdziesz na stronie https://eggersmann.com.pl/, możesz znaleźć takie składniki odżywcze jak:

Białko

Źródło aminokwasów potrzebnych do wzrostu i naprawy tkanek ciała. Białko dostarcza również kalorii lub energii twojemu koniowi. Poziomy białka są wyrażone jako procent na etykiecie, wyższe wartości wskazują na większą zawartość białka w paszy.

Tłuszcz

Źródło kalorii dla wzrostu i naprawy mięśni; pomaga również zapobiegać chorobom serca i wspomaga trawienie. Poziom tłuszczu jest wyrażony w procentach na etykiecie, przy czym wyższe wartości wskazują na większą ilość tłuszczu w paszy.

Błonnik

Zapewnia masę bez dodawania dodatkowych kalorii lub węglowodanów do diety twojego konia; pomaga utrzymać jego układ trawienny w zdrowiu poprzez szybkie przepuszczanie jedzenia bez spowalniania trawienia lub fermentacji w żołądku (powodując kolkę).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich formalnościach pomoże zakład pogrzebowy przed pochówkiem?
W jakich formalnościach pomoże zakład pogrzebowy przed pochówkiem?
Organizacja pogrzebu wymaga odpowiedniego przygotowania jeśli chodzi o kwestie związane z samymi formalnościami jak i z pochówkiem czy stypą. Odciążenie […]
Z jakich materiałów wykonuje się konstrukcje otworów okiennych i drzwiowych?
Z jakich materiałów wykonuje się konstrukcje otworów okiennych i drzwiowych?
Nadproża to elementy konstrukcji, które mają za zadanie wzmacniać ją w newralgicznych miejscach. Otwory okienne oraz drzwiowe są właśnie takimi […]
Jaką drukarkę kupić?
Jaką drukarkę kupić?
Na rynku istnieje wiele firm produkujących drukarki. Są one mniej lub bardziej znane – za tym wszystkim idzie w parze […]
Ostatnie wpisy
Polecamy