Podróż do Ameryki Południowej to marzenie wielu turystów. Kontynent oferuje liczne atrakcje, cuda natury, a także miejsca kultu religijnego. Z całą pewnością każdy podróżnik odnajdzie coś dla siebie. Spośród 13 krajów trudno wybrać ten najlepszy. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z przygotowanej wycieczki Brazylia oferuje ogrom ciekawych miejsc do zwiedzania.

Wyprawę można zorganizować na własną rękę, jednakże wymaga to pewnego przygotowania, szczególnie pod kątem logistycznym. Zawsze mamy możliwość skorzystania z wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, takie jak https://www.apetytnaswiat.pl/.

Najlepsze atrakcje Ameryki Południowej

Machu Picchu w Peru – Święta Dolina Inków (położona na wysokości 2090-2400 m n.p.m) to punkt obowiązkowy! Teren jest oddalony o ok 110 km od Cuzco.

Chrystus Odkupiciel w Brazylii – olbrzymi posąg Chrystusa o wysokości 38 m. Figura jest symbolem miasta Rio de Janeiro.

Jaskinie Guacharo w Wenezueli – usytuowane w Parku Narodowym Guacharo. Zwiedzając jaskinie, mamy okazję podziwiać przeróżne formy skalne oraz morskie stworzonka, które są odciśnięte na skałach.

Bazylika Las Lajas w Kolumbii – Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Na Skałach w Ipiales.

Wyspy Galapagos w Ekwadorze – Wyspy Żółwie na Oceanie Spokojnym. Prócz niesamowitej przyrody, można podziwiać mnóstwo gatunków zwierząt.
Wyspa Wielkanocna w Chile – słynąca z monumentalnych posągów, które są związane z cywilizacją Polinezyjczyków.

Wodospad Gocta w Peru – o wysokości niespełna 780 m. Gęsty las oraz wszechobecne skały utrudniają dojście do wodospadu, jednakże widoki wynagradzają przeprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 20 =