Podróż do Ameryki Południowej to marzenie wielu turystów. Kontynent oferuje liczne atrakcje, cuda natury, a także miejsca kultu religijnego. Z całą pewnością każdy podróżnik odnajdzie coś dla siebie. Spośród 13 krajów trudno wybrać ten najlepszy. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z przygotowanej wycieczki Brazylia oferuje ogrom ciekawych miejsc do zwiedzania.

Wyprawę można zorganizować na własną rękę, jednakże wymaga to pewnego przygotowania, szczególnie pod kątem logistycznym. Zawsze mamy możliwość skorzystania z wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, takie jak https://www.apetytnaswiat.pl/.

Najlepsze atrakcje Ameryki Południowej

Machu Picchu w Peru – Święta Dolina Inków (położona na wysokości 2090-2400 m n.p.m) to punkt obowiązkowy! Teren jest oddalony o ok 110 km od Cuzco.

Chrystus Odkupiciel w Brazylii – olbrzymi posąg Chrystusa o wysokości 38 m. Figura jest symbolem miasta Rio de Janeiro.

Jaskinie Guacharo w Wenezueli – usytuowane w Parku Narodowym Guacharo. Zwiedzając jaskinie, mamy okazję podziwiać przeróżne formy skalne oraz morskie stworzonka, które są odciśnięte na skałach.

Bazylika Las Lajas w Kolumbii – Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Na Skałach w Ipiales.

Wyspy Galapagos w Ekwadorze – Wyspy Żółwie na Oceanie Spokojnym. Prócz niesamowitej przyrody, można podziwiać mnóstwo gatunków zwierząt.
Wyspa Wielkanocna w Chile – słynąca z monumentalnych posągów, które są związane z cywilizacją Polinezyjczyków.

Wodospad Gocta w Peru – o wysokości niespełna 780 m. Gęsty las oraz wszechobecne skały utrudniają dojście do wodospadu, jednakże widoki wynagradzają przeprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =