Krajowy rynek aut osobowych pęka w szwach, ale mimo to nadal wielu naszych rodaków sprowadza pojazdy z importu – zwłaszcza z Niemiec, Anglii czy Francji. Jest to spowodowane przede wszystkim chęcią zaoszczędzenia sporej kwoty pieniędzy. Zakup maszyny za granicą wiąże się zawsze z koniecznością jej sprowadzenia, co niektórym może sprawiać spory problem. Najlepiej skorzystać z pomocy firmy oferującej usługi w zakresie transportu międzynarodowego – oto jeden z takich podmiotów: http://teul.pl/transport-pojazdow/transport-samochodow-osobowych/.
Z zagranicy są ściągane do naszego kraju zarówno popularne samochody osobowe, jak i modele rzadkie albo zupełnie u nas nieosiągalne. Można je sprowadzić na kilka różnych sposobów. Osoby zainteresowane najczęściej po znalezieniu odpowiedniej oferty w internecie kontaktują się telefonicznie ze sprzedającym i ustalają datę spotkania, a następnie jadą na miejsce, aby dokładnie obejrzeć pojazd pod kątem technicznym i odbyć jazdę próbną. Oczywiście może to za nas zrobić osoba trzecia mieszkająca w danym kraju (np. członek rodziny), ale osobiste oględziny auta to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie.
Należy też zadbać o kwestie formalne – chodzi głównie o podpisanie umowy kupna, a także wykupienie tymczasowych tablic celnych i ubezpieczenia. Ostatnim krokiem jest sprowadzenie wymarzonego samochodu do Polski. Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z usług podmiotu oferującego transport międzynarodowy pojazdów na lawecie. Dotyczy to w szczególności wersji powypadkowych i uszkodzonych, ponieważ jazda nimi pod drodze wiąże się z możliwością otrzymania horrendalnie wysokiego mandatu.