Jak przyrządzić smaczne lody w warunkach domowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma nic przyjemniejszego w ciepły dzień niż porcja smacznych lodów. Samodzielnie przygotowane są gwarancją zdrowego, naturalnego składu. Zrobienie ich w warunkach domowych może wydawać się skomplikowane, jednak sprawdzony przepis i odrobina dobrych chęci są gwarancją sukcesu. 

Tradycyjnie 

Najstarsze receptury lodów bazują na śmietance oraz żółtkach. Poniższa propozycja to tradycyjny przepis na lody waniliowe. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zmodyfikować listę składników. Wystarczy wybrać ulubione dodatki by uzyskać ulubiony smak. Podany przepis wyglądałby następująco:

– 300 ml słodkiej śmietanki 30%,

– 250 ml mleka,

– 5 żółtek,

– laska wanilii,

– 2 łyżeczki cukru waniliowego,

– 2 łyżki cukru,

Mleko, laskę wanilii oraz 200 ml śmietanki umieścić w czystym naczyniu. Zagotować. Żółtka zasypać cukrem, oraz cukrem pudrem, i ucierać do uzyskania puszystej masy. Następnie wyjąć laskę wanilii. Gorące mleko powoli wlewać do masy jajecznej, cały czas mieszając trzepaczką. Całość przelać do umytego naczynia i umieścić na najmniejszym palniku. Przez pięć minut należy podgrzewać mieszankę, cały czas mieszając. Następnie zgęstniałą masę pozostawić do ostygnięcia, by ostatecznie schłodzić ją w lodówce. Na koniec pozostaje ubicie pozostałej śmietany i wymieszanie jej z resztą składników. Uwaga, zamarzającą masę trzeba stale mieszać!

Dietetycznie

Domowe lody mogą być również zdrowe i dietetyczne. W szybki sposób można je przyrządzić z bananów. Przepis podstawowy składa się tylko z dwóch składników. 

– 2 dojrzałe banany,

– 2 łyżeczki śmietanki lub jogurtu – można wykorzystać wegański odpowiednik.

Lody można przygotować na dwa sposoby. Pokrojone w plasterki banany należy zamrozić. Bezpośrednio przed podaniem wystarczy zmrożone kawałki zmiksować. W drugim sposobie pomoże maszyna do lodów. Urządzenie będzie równocześnie mieszało, i chłodziło składniki, dzięki czemu lody będą puszyste. Maszyna usprawni również produkcję tradycyjnych lodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
EMS – co się kryje pod tą nazwą
EMS – co się kryje pod tą nazwą
EMS (z ang. Electrical Muscle Stimulation) to elektrostymulacja mięśni, która zdobywa coraz większą popularnością za sprawą swoich licznych zalet. W […]
Dlaczego warto sprzedać auto do skupu aut używanych?
Dlaczego warto sprzedać auto do skupu aut używanych?
Zakup nowego samochodu wiąże się z wieloma formalnościami, ale i najczęściej z problemem natury technicznej: co bowiem zrobić z używanym […]
Co to jest efektywność energetyczna?
Co to jest efektywność energetyczna?
Odpowiedzialne gospodarowanie energią w przedsiębiorstwach produkcyjnych jest niezmiernie ważnym aspektem. Wpływa bowiem bezpośrednio na zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zwłaszcza gdy mówimy […]
Ostatnie wpisy
Polecamy