Hałas generowany przez opory toczenia

Dla wielu kierowców podstawowym kryterium branym pod uwagę podczas zakupu ogumienia samochodowego jest cena. Tymczasem niskiej jakości produkty mogą w znaczącym stopniu wpływać na komfort jazdy. Opony generujące duże opory toczenia podczas jazdy powodują, że w kabinie samochodu panuje nieprzyjemny hałas. Jego poziom wzrasta wraz z prędkością, którą porusza się auto.

O tym, jaki poziom hałasu generuje dana opona, decyduje przede wszystkim rodzaj zastosowanej mieszanki, a także geometria bieżnika. Osoby szukające produktów wysokiej jakości powinny zwrócić uwagę na ofertę firmy Profil. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji, opony tej marki charakteryzują się niewielkimi oporami toczenia. Ich różne rodzaje są dostępne na https://plusgum.pl/producenci-opon/profil

Drżenie kierownicy i przyczepność

Podstawowym zadaniem opony samochodowej jest tłumienie drgań występujących na nawierzchni. Okazuje się jednak, że nieprawidłowo dobrana opona, zamiast redukować drgania może je wzmacniać. Zazwyczaj stają się one wyczuwalne podczas wyższych prędkości. Długotrwała jazda z wibrującą kierownicą w ogromnym stopniu wpływa na pogorszenie się komfortu jazdy. Może także prowadzić do zwiększonego zmęczenia kierowcy.

Niskiej jakości opony to zwykle również gorsza przyczepność. Poruszanie się autem o słabej przyczepności może generować dodatkowy stres, a co za tym idzie znacząco obniżać komfort jazdy. Do ogumienia wysokiej jakości o dobrych parametrach jezdnych zaliczyć należy produkty marki Targum dostępne na https://plusgum.pl/producenci-opon/targum  Klienci korzystający z opon tej marki podkreślają ich dużą trwałość, a także dobrą przyczepność nawet podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dziewięć =