Folia pęcherzykowa – nie tylko do zabezpieczania przesyłek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia pęcherzykowa, powszechnie znana jako folia bąbelkowa, przede wszystkim sprawdza się do zabezpieczania produktów wysyłanych pocztą lub kurierem. Stosują ją zarówno hurtownie i sklepy, jak i osoby prywatne. Kiedy jeszcze można ją wykorzystać?

Rodzaje folii pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa składa się z niewielkich (od 10 do 30 mm) bąbelków wypełnionych powietrzem. Bąbelki rozmieszczone są dość gęsto w regularnych odstępach. Ich zadaniem jest amortyzacja różnych przedmiotów. Folię pęcherzykową ceni się za wytrzymałość i elastyczność. Doskonale zabezpiecza nawet bardzo delikatne rzeczy, chroniąc je przed zniszczeniem, np. podczas transportu.

Folia bąbelkowa występuje w kilku wariantach, tj.:

  • dwustronna lekka,
  • dwustronna standardowa,
  • dwustronna mocna, 
  • trzywarstwowa.

Na stronie https://www.techno.com.pl/folie/pecherzykowe/ znajdziesz wersje dwu- i trzywarstwowe o różnych wielkościach bąbelków. Folie sprzedawane są w zwojach o szerokości od 10 do nawet 200 cm i długościach od 50 do 100 mb. Firma TECHNO oferuje możliwość przygotowania wzmocnionej folii o zwiększonej gramaturze na specjalne zamówienie.

Podstawowe zastosowanie folii pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim stosuje się ją do ochrony mebli, szkieł, wyrobów ceramicznych i produktów elektronicznych. Ponadto doskonale zabezpiecza elementy wyposażenia biurowego, instrumenty muzyczne, kosmetyki, biżuterię i inne drobne artykuły. Można wykorzystać ją do owijania przedmiotów nawet o najbardziej nietypowych kształtach.  

Do czego jeszcze można wykorzystać folię pęcherzykową?

Folia pęcherzykowa to przede wszystkim dobry materiał do pakowania. Jednak to nie wszystko. Z powodzeniem można wykorzystać ją do:

  • zabezpieczenia mebli podczas przeprowadzki,
  • ochrony kolan podczas prac remontowych w pozycji klęczącej,
  • owijania roślin doniczkowych narażonych na przemarznięcie.

Bez wątpienia warto mieć folię pęcherzykową w swoim domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na pozbycie się gryzoni z domu
Sposoby na pozbycie się gryzoni z domu
Szczury oraz myszy to wyjątkowo nieproszeni goście w domach jednorodzinnych. O obecności tych uciążliwych gryzoni świadczą m.in. małe odchody, specyficzne […]
Hospicja – na jakich zasadach działają i jak można okazać im wsparcie
Hospicja – na jakich zasadach działają i jak można okazać im wsparcie
Osoby obłożnie chore lub z chorobami nieuleczalnymi wymagają wsparcia w wykonywaniu codziennych, często podstawowych czynnościach. Czasami też potrzebna jest pomoc […]
Zastosowanie konopi
Zastosowanie konopi
Konopie tak naprawdę dopiero niedawno zyskały ogromną popularność. Powód nie jest błahy. Konopie można wykorzystywać w bardzo szerokim zakresie i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy