Dotacje dla firmy – jak je pozyskać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dotacje państwowe i unijne to często ogromna szansa nie tylko dla wielkich przedsiębiorstw, ale także tych małych i średnich. Można je pozyskać między innymi, aby wprowadzić w firmie innowacje, rozwinąć ją, lub w ogóle wystartować z własnym projektem. Dlatego też warto śledzić nabory. W jaki sposób zacząć, aby mieć szansę na takie wsparcie?

Regularny przegląd

Przede wszystkim najlepiej zacząć od regularnego monitorowania programów, które mogą interesować konkretną firmę. Często też harmonogram naborów jest znany z góry. Wiele z nich ma kilka edycji. W takiej sytuacji najlepiej już wcześniej zapoznać się z wymaganiami, jakie trzeba będzie spełnić i spokojnie zacząć się przygotowywać. Zwykle poszczególne edycje niewiele się od siebie różnią.

Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Przygotowanie wniosku nie jest bardzo skomplikowane, ale pracochłonne. Trzeba się wczytać w regulamin, zasady przyznawania punktacji, dobrze przestudiować wszystkie warunki, jakie dany przedsiębiorca musi spełnić. Jeśli ma zasoby, aby taki wniosek przygotować swoimi siłami, to warto spróbować.

Skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy, takiej jak: https://sasadvisors.pl/dotacje-na-inwestycje/ z pewnością oszczędzi dużo czasu. Zabezpieczy też przed popełnieniem błędów, które mogą zdyskwalifikować wniosek już na etapie oceny formalnej.

Jak wygląda składanie wniosku?

Zwykle dostępny jest wzór wniosku, wraz z załącznikami. Na początku należy zapoznać się dokładnie z kryteriami naboru oraz samym formularzem. Po przygotowaniu treści należy go wpisać do generatora i wysłać. Często też drukuje się wysłaną wcześniej wersję elektroniczną i dostarcza w formie papierowej wraz z załącznikami pod wskazany adres.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachować się w sytuacji wystąpienia pożaru?
Jak zachować się w sytuacji wystąpienia pożaru?
Jedną z podstawowych zasad obowiązujących podczas pożaru jest zachowanie spokoju. Panika może doprowadzić nie tylko do chaosu, ale także do […]
Organizacja imprezy masowej – co składa się na profesjonalne nagłośnienie?
Organizacja imprezy masowej – co składa się na profesjonalne nagłośnienie?
Imprezy dzielą się na wiele rodzajów, a każda z nich ma inną charakterystykę. Do tych, na których zwykle gromadzi się […]
Terapia uzależnień – jak przebiega?
Terapia uzależnień – jak przebiega?
Co to? Terapia uzależnień jest formą psychoterapii, która skupia się na leczeniu uzależnień. Może być stosowana do leczenia wszystkich rodzajów […]
Ostatnie wpisy
Polecamy