Czy masz nastolatka i zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas i dlatego myślisz o tym, aby kupić mu rower? Poniżej podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby rower był dopasowany do jego potrzeb.

Jak dopasować rower do nastolatka?

Wybierając model roweru, zwróć uwagę na wiek oraz wzrost dziecka. Dlatego, że inny model okaże się doskonałym dla dwunastolatka, natomiast inny dla siedemnastolatka. Jeśli Twoje dziecko ma niższy wzrost, zdecyduj się na rower, który ma 27,5 cala lub 26 cali. Oprócz szerokości kół znaczenie ma także kształt kierownicy. Jej szerokość również powinna być dostosowana do osoby, która będzie jeździć rowerem.

Szukając roweru dla dziecka, zastanów się również nad tym, do czego będzie go potrzebował. Dlatego, że dziecko może korzystać z niego nie tylko podczas uprawiania sportu. Często nastolatkowe używają roweru podczas dojazdów do szkoły, kładą wtedy na bagażniku i plecak, dzięki temu mogą odciążyć kręgosłup od ciężarów. Dlatego wybierając rower, zdecyduj się na taki, który będzie bezpieczny w trakcie jazdy, natomiast poruszanie się na nim nie będzie powodowało wad kręgosłupa. Doskonałym wyborem roweru dla nastolatka mogą okazać się rowery crossowe, które mają sporo dodatkowych akcesoriów. Z taką ofertą można zapoznać się między innymi na stronie https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-m%C5%82odzie%C5%BCowe_id=22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 18 =