Absolwenci liceum stają przed trudnym wyborem – co dalej? Koniec edukacji, studia czy może szkoła policealna? Ta ostatnia opcja staje się coraz popularniejsza. I nic w tym dziwnego, skoro takie szkoły uczą w praktyczny sposób, a także pozwalają na uzyskanie uprawnień do danego zawodu szybciej niż podczas tradycyjnych studiów. Kształcą specjalistów w danej dziedzinie. Dają również możliwość podjęcia nauki nawet bez zdanej matury.

Nauka w szkole policealnej

Szkoła policealna jest inaczej określana jako studium policealne. Obecnie mamy szeroki wybór takich szkół – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Warto wiedzieć, że niektóre z tych szkół mają charakter publiczny, niektóre posiadają uprawnienia szkół publicznych, a pozostałe są prywatne. Niezależnie jednak od rodzaju szkoły, warto zainteresować się poziomem nauki. Dopytajmy, jak wyglądają zajęcia i w jak licznych grupach są prowadzone.

Jakie są najpopularniejsze kierunki szkół policealnych?

Zdecydowanie najczęstsze są kierunki kształcące w branży medycznej oraz kosmetycznej. W sektorze beauty przeważają kobiety, chociaż ten trend się zmienia. Obecnie i mężczyźni starają się na przykład o dyplom technika usług kosmetycznych. Wiele osób decyduje się także na naukę w studium medycznym – kierunki medyczne są jednymi z najbardziej pewnych na zmiennym rynku pracy. W szkole policealnej uzyskamy uprawnienia technika farmaceuty, higienistki stomatologicznej czy rejestratorki medycznej zaledwie w rok czy dwa lata. Z pewnością pozwolą nam one błyskawicznie znaleźć zatrudnienie. Wśród najpopularniejszych kierunków szkół policealnych króluje także technik masażysta – jest duże zapotrzebowanie na osoby o takim wykształceniu. Mogą się one wyspecjalizować się w typowo relaksacyjnych bądź w leczniczych metodach masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzynaście =