Spędzanie czasu z dzieckiem w domu wcale nie musi być nudne. Może wiązać się z zajęciami artystycznymi, które będą rozwijały u malucha kreatywność, zdolności manualne, taneczne czy muzyczne. Przy odrobinie zaangażowania zarówno rodzice, jak i dzieci, mogą się świetnie bawić i przyjemnie spędzać wspólnie czas.

Nauczenie dziecko piosenki

Każde dziecko  z chęcią nauczy się ładnego, prostego utworu, który łatwo wpada w ucho. Może to być na przykład Sto lat piosenka, którą znają wszyscy i która towarzyszy przez całe życie. Powtarzające się słowa sprawiają, że jest ona łatwa do zapamiętania, a nieskomplikowana tonacja ułatwia bezbłędne odtworzenie melodii nawet małemu dziecku.

Stworzenie układu tanecznego

Jeśli nauka piosenki jest już za nami, warto stworzyć do niej układ taneczny. Ruch rozwija koordynację, poprawia sprawność fizyczną, a sekwencja powtarzających się kroków wspomaga pamięć i koncentrację. Zaproponujmy dziecku wspólne wymyślenie układu tanecznego, a pobudzimy jego wyobraźnię i pracę mózgu. Taniec to znakomita zabawa i aktywność fizyczna, którą z łatwością można wykonywać w domu.

Rysowanie i malowanie

Innym ciekawym zajęciem artystycznym, które można wykonać razem z dzieckiem, nie wychodząc z domu, jest rysowanie i malowanie. Wystarczy kartka papieru, ołówek i kilka kredek, żeby wyczarować magiczny świat. Jeżeli nie mamy pomysłu na tego typu zabawę lub uważamy, że nie rysujemy najlepiej, z pomocą przyjdzie strona https://www.lulanko.pl/blog/prace-plastyczne-dla-dzieci/jak-narysowac-pieska. Wykonywanie prac plastycznych rozwija zdolności manualne, pobudza wyobraźnię, uczy rozpoznawania kształtów i kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziewięć =