Wynajem długoterminowy to doskonała alternatywa dla zakupu samochodu w ramach kredytu lub jego leasingu. Polega na wydzierżawieniu konkretnego pojazdu na dany okres, na który zawarta została umowa. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszelkie koszty związane z utrzymaniem pojazdu spadają na wypożyczalnię. Przez cały okres trwania umowy pojazd zostaje własnością wypożyczalni, ale najemca może swobodnie się nim poruszać.

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Umowa trwa zazwyczaj od 1 miesiąca do 5 lat i podczas jej podpisywania ustalany jest roczny limit kilometrów, które można pokonać danym pojazdem. Najemca uiszcza comiesięczną opłatę za wynajem samochodu i może używać go dowolnie do momentu zakończenia umowy. Jej wysokość zależna jest przede wszystkim od modelu i rocznika pojazdu, a także segmentu, do którego należy.

Wraz z podpisaniem umowy zawierana jest także umowa serwisowa, w której wypożyczalnia zobowiązuje się ponosić wszelkie koszty związane z serwisowaniem, naprawą i wymianą elementów eksploatacyjnych. Po stronie najemcy pozostaje tylko rata oraz opłaty za paliwo. Jeśli chcemy wybrać wynajem długoterminowy volkswagen jest jedną z marek samochodów, które można wypożyczyć. W ofercie wielu firm znaleźć można także pojazdy klasy premium. Ich wynajem jest okazją do posiadania prestiżowego modelu samochodu bez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 14 =