Wynajem długoterminowy to doskonała alternatywa dla zakupu samochodu w ramach kredytu lub jego leasingu. Polega na wydzierżawieniu konkretnego pojazdu na dany okres, na który zawarta została umowa. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszelkie koszty związane z utrzymaniem pojazdu spadają na wypożyczalnię. Przez cały okres trwania umowy pojazd zostaje własnością wypożyczalni, ale najemca może swobodnie się nim poruszać.

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Umowa trwa zazwyczaj od 1 miesiąca do 5 lat i podczas jej podpisywania ustalany jest roczny limit kilometrów, które można pokonać danym pojazdem. Najemca uiszcza comiesięczną opłatę za wynajem samochodu i może używać go dowolnie do momentu zakończenia umowy. Jej wysokość zależna jest przede wszystkim od modelu i rocznika pojazdu, a także segmentu, do którego należy.

Wraz z podpisaniem umowy zawierana jest także umowa serwisowa, w której wypożyczalnia zobowiązuje się ponosić wszelkie koszty związane z serwisowaniem, naprawą i wymianą elementów eksploatacyjnych. Po stronie najemcy pozostaje tylko rata oraz opłaty za paliwo. Jeśli chcemy wybrać wynajem długoterminowy volkswagen jest jedną z marek samochodów, które można wypożyczyć. W ofercie wielu firm znaleźć można także pojazdy klasy premium. Ich wynajem jest okazją do posiadania prestiżowego modelu samochodu bez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzynaście =