Zakup pierwszego mieszkania może być bardzo stresujący. Trzeba wybrać odpowiednie lokum, a to wiąże się z przejrzeniem nawet setek ofert. Przeglądając szczegóły ogłoszeń, czasami można nabrać podejrzenia, że oferta jest zbyt dobra, aby była prawdziwa. I co wtedy? Niektóre osoby rezygnują i szukają dalej, ale są też takie, które rozważnie rozpatrują każdy aspekt i po konsultacji z prawnikiem podejmują kolejne kroki do zakończenia transakcji. Jak kupić nieruchomość i być zadowolonym?
Nie można odrzucać ani za tanich ofert, ani tych okazyjnych. Możliwe, że sprzedawca bardzo obniżył cenę, ponieważ nie było chętnych na zakup lub po prostu śpieszy się z dokonaniem transakcji. Jednakże nawet ogłoszenia średniej popularności mogą być problematyczne. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto skorzystać z porady prawnej. Zapewnia ją choćby kancelaria, którą znajdziemy pod adresem https://www.adwokatpolacik.pl/40,44,50,adwokat-nieruchomosci.html. Adwokat specjalizujący się w prawie nieruchomości, wytłumaczy nam proces transakcji, ale też znajdzie luki prawne czy nieścisłości, które mają dużą wagę dla kupującego.
Zawsze istotne jest sprawdzenie stanu prawnego. Jak to zrobić? Właściciel sprzedawanego mieszkania powinien doskonale wiedzieć, jaki jest stan prawny, a jeśli nie jest tego pewny, odpowiedź znajdziemy w księdze wieczystej lokalu. Kolejna kwestia to zabudowa dookoła. Kuszące jest mieszkanie z ładnym widokiem, ale co jeśli tuż przed nim za 3 lata powstanie nowy budynek? Przy zakupie lokum w budynku wielomieszkaniowym istotne są też tak trywialne sprawy jak czynsz, opłaty administracyjne czy fundusz remontowy. Takie opłaty niejednokrotnie nie są niskie, a więc dobrze je znać przed podjęciem ostatecznej decyzji.