Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach języki obce umożliwiają nie tylko komunikację podczas wyjazdów zagranicznych, ale również otwierają drzwi do kariery lub studiów na uczelniach całego świata. Powszechnie uważa się, że im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka obcego, tym większą szansę ma na jego perfekcyjne opanowanie. Czy jednak na pewno tak jest? Jakie zdanie na ten temat mają rodzice, nauczyciele, a jakie psychologowie i specjaliści?

Nauka poprzez zabawę

W pierwszych latach rozwoju dziecko wykształca w sobie umiejętności komunikacji. Uczy się mówić, pisać, nazywać swoje potrzeby i domagać się ich realizacji. Kiedy jest w stanie to robić, następuje dobry moment na stopniowe wprowadzenie do jego codzienności słówek z języka obcego. Najczęściej dzieje się to poprzez różnego rodzaju gry i zabawy, jeszcze w żłobku lub w przedszkolu, takim jak np. http://www.bajkowe-przedszkole.pl, by oswoić najmłodszych z brzmieniem obcego języka. Taka forma nauki jest stosunkowo efektywna, jednak istnieje ryzyko, że jeśli nie będzie w późniejszych latach systematycznie kontynuowana, dziecko po prostu zapomni, czego się nauczyło.

Według lingwistów, czyli specjalistów od nauki języka, najlepszym momentem, by rozpocząć kształcenie, jest wiek około 7-10 lat, czyli moment, w którym dziecko ma już wykształcone umiejętności językowe z zakresu języka ojczystego. Nauka może odbywać się w szkole, może to być również angielski dla dzieci Raszyn prowadzony przez doświadczonego korepetytora lub lektora w formie zajęć pozalekcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Narzędzia przydatne w domowym warsztacie
Awarie zdarzają się w każdym domu w najmniej spodziewanych chwilach, a w związku z tym warto zaopatrzyć się w swój […]
Profesjonalny sprzęt do grillowania – na co postawić?
Profesjonalny sprzęt do grillowania – na co postawić?
Grillowanie to świetny sposób na spędzenie czasu w gronie znajomych. Warto jednak wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Sprawdźmy więc, […]
Drobne akcesoria, które ułatwią korzystanie z łazienki
Drobne akcesoria, które ułatwią korzystanie z łazienki
Urządzając łazienkę powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim jej funkcjonalność. Wygląd oczywiście też ma znaczenie. Między innymi dlatego decydujemy się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy