Przygotowując naszą stylizację, dbamy o komplementarny dobór poszczególnych jej elementów. Staramy się, by pasowały do siebie kolory i wzory, a także materiał ubrań. Zwracamy uwagę na dodatki w postaci torebek czy biżuterii, niejednokrotnie zapominając że okulary, a właściwie ich oprawki, mogą być wspaniałym dopełnieniem naszego wyglądu i podkreślać indywidualny charakter.

Wystarczy spojrzeć na ludzi ze świata show biznesu lub sztuki, by przekonać się, że wielu z nich rozpoznawanych jest właśnie dzięki wspaniałym okularom. Tym bardziej noszenie ich nie powinno być powodem do wstydu czy zakłopotania. Co więcej, wiele osób decyduje się na używanie tzw.”zerówek” tylko ze względów estetycznych. Innym pozostają kwadratowe okulary przeciwsłoneczne, które sprawdzą się jako modny dodatek letni.

Więcej niż myślisz

Kiedy wiemy już, jak ważnym elementem stylizacyjnym są okulary, warto przyłożyć szczególne starania do ich wyboru. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki styl preferujemy na co dzień, ponieważ będzie to bezpośrednio determinowało wybór. Osoby, które uwielbiają motywy związane z cepelią, mogą zdecydować się na oprawki w kwiaty. Tym samym zawsze będą wyglądać oryginalnie bez względu na to, co założą.

Nie tylko wzór jest tutaj wyznacznikiem sukcesu. Równie istotny jest fason, czego przykładem są popularne okulary korekcyjne w stylu retro, które wyróżniają się zaokrąglonymi szkłami oraz brązowymi lub miedziano- miodowymi oprawkami. Właśnie oprócz wzoru i kształtu, kolor odgrywa ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 4 =