Po wypisaniu ze szpitala, Twoja ukochana osoba zostanie przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego lub ośrodka opieki wykwalifikowanej. Długość pobytu może być różna w zależności od ciężkości urazu lub choroby. Celem rehabilitacji poszpitalnej jest pomoc Twojej bliskiej osobie w jak najszybszym powrocie do domu z bezpiecznymi i skutecznymi umiejętnościami, które mogą zapobiec dalszym urazom lub chorobom. Ośrodek, który się tym zajmuje, znajduje się na stronie: https://geriamed.lublin.pl/dom-opieki-terapia/.
Rehabilitacja poszpitalna
Oto co zazwyczaj dzieje się podczas rehabilitacji poszpitalnej:
- Fizykoterapia: Fizykoterapeuta będzie pracował z Twoją bliską osobą, aby poprawić siłę, wytrzymałość i mobilność, aby mogła ona bezpiecznie wrócić do domu. Cele mogą obejmować jak najbardziej samodzielne chodzenie bez laski lub chodzika, powrót do codziennych czynności, takich jak gotowanie i kąpiel bez pomocy oraz obniżenie ryzyka upadku poprzez naukę bezpiecznego wchodzenia i schodzenia z łóżka lub krzesła.
- Terapia zajęciowa: Terapeuta zajęciowy nauczy codziennych umiejętności życiowych, takich jak gotowanie, sprzątanie, ubieranie się i inne – wszystkie ważne zadania podczas odzyskiwania zdrowia po chorobie lub urazie w domu.
- Logopeda: Logopeda może pomóc Tobie lub Twojej bliskiej osobie poprawić zdolność do komunikowania się, zarówno poprzez język, jak i inne środki, takie jak gesty i mimika twarzy. W wielu przypadkach logopeda będzie pracował z pacjentem, który doznał urazu mózgu, udaru lub innej formy uszkodzenia mózgu.