Kwiaty to świetny sposób na rozjaśnienie ciemnego pomieszczenia. Trzeba jednak znaleźć odpowiednie odmiany, które nie potrzebują zbyt wiele światła. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiednich kwiatów, oto kilka propozycji, które dobrze sprawdzają się w słabym świetle.

Aloes

Ten sukulent może być uprawiany w pomieszczeniach lub na zewnątrz i jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Jest to świetna roślina dla początkujących, ponieważ wymaga bardzo mało wody i zwykle nie ma poważnych szkodników ani chorób. Nie jest ona wymagająca, dlatego również w pomieszczeniach z nieco mniejszym dostępem do światła będzie w stanie się rozwijać.

Orchidee

Storczyki to kolejne rośliny, które dobrze radzą sobie bez dużej ilości światła. Preferują one pośrednie światło słoneczne, ale mogą również rosnąć w pomieszczeniach, w których występuje tylko sztuczne światło. Niektóre storczyki rosną nawet lepiej w pomieszczeniach niż na zewnątrz, ponieważ nie potrzebują tyle wody, co inne rośliny. Pielęgnacja storczyka początkowo może wydawać się trochę skomplikowana, jednak kwiaciarnia kraków, w której dokonasz zakupu na pewno przedstawi Ci szczegółowe instrukcje.

Monstery

Monstera jest jedną z najlepszych roślin do uprawy w słabym oświetleniu. Ma duże, sercowate liście, które są zielone na górze i białe na spodzie i rośnie bardzo szybko. Monstera będzie rozwijać w pokoju z dużą ilością pośredniego światła słonecznego lub nawet bez bezpośredniego światła w ogóle. Dodatkowo roślina ta jest obecnie postrzegana jako bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 16 =