Styl vintage przeznaczony jest dla osób, które lubią nieoczywiste połączenia. Nowoczesne wnętrze, w którym wzrok przyciągają przedmioty z duszą to założenia stylu. Jak wprowadzić do mieszkania elementy przeszłości, by było eleganckie i spójne?
Na wprowadzenie stylu vintage są dwa sposoby. Do nowoczesnego wnętrza można wprowadzić stare przedmioty, bądź do wnętrza starego elementy nowoczesnego wystroju. Ważne jest zachowanie umiaru oraz umiejętne łączenie.
We wnętrzu vintage sprawdzi się stara komoda, niski stolik, czy fotel znaleziony na pchlim targu. Meble, które otrzymają drugie życie to rozwiązanie tanie, a jednocześnie ekologiczne. We mieszkaniu vintage nie można zapomnieć o dodatkach. Grube szklanki „musztardówki”, porcelana z Włocławka, gramofon, czy zbiór płyt winylowych to perełki, które nadadzą charakteru.
Meble vintage kochają białe ściany, na których widać ich cały urok. Jednak nie tylko biała ściana sprawdzi się w mieszkaniu vintage. Warto wyróżnić część pomieszczenia. Cegła czerwona na ścianie, na której umieścimy telewizor to element dekoracyjny, który na pewno zwróci uwagę.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są tynki gliniane. Ich ciekawa, niestandardowa struktura nada wnętrzu kolorytu. Żeliwny grzejnik w charakterystycznym, mocnym kolorze dopełni stylizacji.
Aranżując mieszkanie w stylu vintage trzeba pamiętać, że to nie muzeum. Kalkowanie mieszkań sprzed lat nie jest założeniem stylu. Najważniejsza jest umiejętność łączenia nowego ze starym. Zabawa wzorem, faktura i kolorem, dzięki temu nie znajdziemy dwóch identycznych stylizacji vintage.