Zasadniczym zadaniem wszystkich rolet okiennych jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Obecnie, największą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze z nich są zazwyczaj wykonane z tkaniny i są stosunkowo tanie w zakupie. W zależności od zastosowanego materiału, rolety na okno mogą częściowo przepuszczać światło lub całkowicie izolować przed słońcem. Niektóre modele posiadają dodatkową warstwę perłową, która odbijając promienie słoneczne, chroni przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Nowoczesne rolety wewnętrzne coraz częściej pełnią również funkcję dekoracyjną. Ich dodatkową zaletą jest także to, że mogą być zakładane w każdym momencie i nie trzeba ich montażu uwzględniać w projekcie domu.

W przypadku rolet zewnętrznych poza ochroną przed słońcem, zapewniają one również dodatkową izolację termiczną w okresie zimowym. Zasunięte rolety skutecznie ograniczają straty cieplne i pomagają ograniczyć koszty ogrzewania. W celu uzyskania najlepszych efektów izolacyjnych powinno się zakładać już podczas budowy domu. Chociaż mogą być oczywiście montowane na elewację zewnętrzną, należy się liczyć z tym, że w takim wypadku, ich parametry dotyczące izolacji termicznej mogą być pogorszone. Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest także to, że stanowią one dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe. Na ich montaż powinny zdecydować się osoby mieszkające przy ruchliwych drogach, ponieważ skutecznie tłumią hałas dochodzący z ulicy. Rolety mogą być wyposażone w ręczny lub elektryczny mechanizm podnoszenia. Największą wadą tego typu urządzeń jest stosunkowo wysoka cena zakupu.

Aby ją ograniczyć warto skorzystać z usług sklepów oferujących rolety online. Ceny w sklepach internetowych są zazwyczaj zdecydowanie niższe, a oferta bardziej bogata. Dotyczy to zarówno rolet zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dzięki temu, nabyć można nie tylko produkty, które będą charakteryzowały się wysoką jakością, lecz również nowoczesnym wzornictwem. Warto rozważyć takie rozwiązanie i sprawdzić jak wygląda oferta sklepów online na tle sklepów stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 2 =