Depresja to podstępna choroba, jaka może dotknąć osoby w każdym wieku. Okazuje się, że bardzo ważna jest szybka konsultacja z psychiatrą i psychologiem. Jeśli zauważymy u bliskiej osoby objawy depresji, na początku warto rozpocząć rozmowę i delikatnie wybadać sprawę. Jak pomóc takiej osobie? Gdzie osoba chora uzyska wsparcie? O czym trzeba wiedzieć?

Pomoc osobie z depresją

Odpowiadając na pytanie – depresja gdzie szukać pomocy, trzeba wiedzieć, że istnieje wiele możliwości. Oczywiście najlepszą opcją jest pomoc psychiatry, który skieruje na dalsze leczenie i zapisze odpowiedni środki farmakologiczne. Niezbędna będzie także terapia z psychologiem, która pozwoli osobie chorej stanąć na nogi. Najważniejszymi objawami depresji są głównie:

– ciągłe zmęczenie,

– brak chęci do życia,

– smutek i przygnębienie,

– czarne myśli, a nawet myśli samobójcze,

– odczuwanie strachu i niepokoju,

– bóle głowy, mięśni i ciała,

– apatia, bezsenność, brak apetytu i wiele innych. 

Jeżeli zauważymy u bliskiej osoby długo utrzymujące się objawy tego typu, warto działać jak najszybciej. Namówmy ją na wizytę u psychiatry. Jest to choroba, jakiej nie można lekceważyć, gdyż nieleczona może zagrać życiu i zdrowiu. Ostatecznością jest leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =